20191119 134142W dniu 15.11.2019 r. Goleniowskie TBS przekazało do użytkowania 21 nowo wybudowanych mieszkań przy ul. Fabrycznej.

Inwestycja, realizowana przez GTBS na zlecenie Gminy Goleniów obejmowała budowę 3 budynków mieszkalnych, jednokondygnacyjnych wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną z przeznaczeniem na najem w charakterze lokali socjalnych. Wejścia do 21 lokali mieszkalnych (7 lokali w każdym budynku) prowadzą z atrium zlokalizowanego pośrodku budynków, w którym zaaranżowano rabatę z nasadzeniami z niskich krzewów ozdobnych. Wszystkie lokale są w pełni wykończone oraz zaopatrzone w niezbędne urządzenia. Kuchnie zostały wyposażone w kuchenki elektryczne z piekarnikiem oraz zlewozmywak z baterią. W łazience zamontowano wannę, umywalkę, toaletę oraz podgrzewacz przepływowy ciepłej wody. Ściany i podłogi w łazience wyłożone są płytkami ceramicznymi, natomiast w kuchni zastosowano tzw. fartuch kuchenny również z płytek ceramicznych. Na potrzeby ogrzewania lokali zastosowany został systemem folii grzewczych zasilanych energią elektryczną przy wykorzystaniu energii generowanej przez panele fotowoltaiczne. W bezpośrednim sąsiedztwie usytuowany został także budynek gospodarczy, podzielony na komórki lokatorskie (1 komórka na 1 mieszkanie). Teren w otoczeniu budynków obsiano trawą, zapewniono także utwardzony dojazd do posesji oraz miejsca parkingowe.

Wykonawcą robót była firma INTRAX S.C. ze Szczecina, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Łączna wartość robót budowlanych wyniosła 3,64 mln. zł, z czego 1,12 mln. to dotacja pozyskana przez GTBS z programu „Wsparcie budownictwa socjalnego” realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.