Opublikowany został przetarg na Budowę 60 mieszkań wraz z infrastrukturą przy ul. Stargardzkiej/ Wytwórczej w Goleniowie (tzw. osiedle Helenów). Jest to I etap jednej z największych inwestycji dotyczącej budownictwa mieszkaniowego realizowanego na rzecz Gminy Goleniów przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

Inwestycja polega na budowie 3 budynków wielorodzinnych, pięciokondygnacyjnych z szerokimi wygodnymi klatkami schodowymi, które będą wyposażone w windy, poprawiające komfort użytkowania oraz ułatwiające dostęp do lokali osobom starszym, rodzinom z małymi dziećmi a także mającym trudności z poruszaniem się. W każdym budynku przewidziano również mieszkania dla osób niepełnosprawnych, które mają być zlokalizowane na parterach. Bryły budynków zaprojektowano w nowoczesnych standardach, zapewniających zoptymalizowany układ funkcjonalny. Mieszkania będą przestrzenne, zapewniające dobrą komunikację i wygodne użytkowanie, ciepłe i jasne dzięki zastosowaniu dużych okien i balkonów. Każdy lokal będzie miał zapewnioną komórkę lokatorską a dodatkowo w piwnicach znajdą się pomieszczenia gospodarcze (wózkownie, rowerownie, suszarnie itp.). Zgodnie z założeniami zagospodarowania terenu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji rozległe tereny zieleni z nasadzeniami, oświetleniem, alejkami i ławkami do wypoczynku a najmłodsi atrakcyjny, przestronny plac zabaw z atestowanymi urządzeniami. Zapewniono także odpowiedni układ komunikacyjny, chodniki, drogi dojazdowe, place manewrowe oraz większą, niż liczba lokali, ilość miejsc postojowych – co wyeliminuje problemy z parkowaniem pojazdów mieszkańców czy ich gości.

Rozpoczęta inwestycja zapewni 60 nowych lokali. Wszystkie będą w stanie wykończonym co przyszłym najemcom umożliwi niemal natychmiastowe ich użytkowanie. Łazienki z kompletem urządzeń sanitarnych, w kuchni zlew i kuchenka elektryczna, podłogi w zależności od typu pomieszczenia wykończone panelami lub płytkami ceramicznymi, ściany łazienek i kuchni (tzw. fartuch kuchenny) licowane płytkami ceramicznymi. Źródłem ciepła dla ogrzewania każdego lokalu i przygotowania ciepłej wody będzie dwufunkcyjny kocioł gazowy.

Termin otwarcia ofert wyznaczono na 28.10.2019 r. Na realizację całej inwestycji przewidziano 18 m-cy od dnia podpisani umowy.
Zakładamy, że mieszkania zostaną udostępnione najemcom w 3 kwartale 2021 r.
Pełna dokumentacja przetargowa jest dostępna tutaj https://tbs-goleniow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html