Zgodnie z podpisaną w kwietniu br. umową, przebudowa budynku przy ul. Piastowskiej 66 w Kliniskach Wielkich została zakończona i jeszcze przed świętami 7 rodzin będzie mogło wprowadzić się do świeżo wyremontowanych lokali socjalnych.
Lokale przeznaczone są dla mieszkańców w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, którzy nie są w stanie ponosić kosztów użytkowania lokali komunalnych.
W starym, zaniedbanym budynku, wykupionym od PKP - powstały nowe mieszkania jedno i dwupokojowe o powierzchni od 27 do 48 m2. Mieszkania wykończone są "pod klucz" wymieniona została całkowicie stolarka okienna i drzwiowa, lokale wyposażono w kuchenki elektryczne z piekarnikiem, zlewozmywaki, wanny lub kabiny prysznicowe oraz umywalki z armaturą sanitarną. Podłogi w pokojach wykończone są panelami a posadzki w łazienkach płytkami ceramicznymi. W budynku zastosowano nowoczesny system folii grzewczych sufitowych z jednoczesnym wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych - co pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania, jakie ponosić będą lokatorzy. Inwestycja obejmowała także zagospodarowanie terenu wokół budynku, polegające na wykonaniu wjazdu, miejsc parkingowych, trawników oraz wiaty śmietnikowej.
Przebudowa budynku przy ul. Piastowskiej kosztowała blisko 1 mln zł, 45% wartości inwestycji pochodzi z bezzwrotnej dotacji pozyskanej przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Inwestycję realizowała firma KDI Sp. z o. o. ze Szczecina.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji inwestycji.

przed remontem   
w trakcie remontu   
po remoncie   
 Przed remontem  W trakcie remontu  Po remoncie